[b]AYDIN, UZMAN, LİDER, ERDEMLİ VE ÖZVERİLİ İNSANLARIMIZA DAVET[/b]

#1 von Kurban , 10.06.2015 21:28

AYDIN, UZMAN, LİDER, ERDEMLİ VE ÖZVERİLİ
İNSANLARIMIZA DAVET

Memleketimizin incileri ve kendi dalında üstün başarıyı yakalayan çok kıymetli aydınlarımız“Bilgi Güçtür” insanların bireysel olarak güçlenmesi toplum olarak da güçlü olması demektir. Ayrıca bu eğitim insanı insan yapan ve insanı güçlü yapan bir yetişkin eğitimi ise bu daha da çok önem kazanmaktadır. Böyle bir eğitime katkıda bulunmak, bilgileriniz ve tecrübeleriniz doğrultusunda halkımıza yararlı olmak, sizin içinde mutluluk olacaktır. İnsan her dalda bilgi sahibi olmalı, özellikle de kişiliği, sağlığı, ve başarısını güçlendirmeli, ama bir dalda ihtisas yapmalıdır.
Bahsettiğimiz eğitimden amaç: Her insan sorumluluklarını yerine getirmeli, koruması gereken değerlerini yükseltmeli, başarması gereken hedeflerini aşmalıdır. Bu hedefler sürekli gelişmeli olgunlaşmalıdır. Akıl, bilim, inanç değerlerimiz doğrultusunda Sevgi-saygı, birlik-beraberlik ortamında, madden ve manen kalkınmamız için, kişilik, sağlık ve başarı dalında eğitim vererek, toplumsal kalkınmaya destek vermektir.
Dolayısı ile, açlık-yokluk, anarşi-şiddet ve kavgaları azaltmaktır. Her uzman Mesleğinin püf noktalarını meslektaşlarına bildirerek mesleki kalkınmaya katkıda bulunmak çalışmayı sevmek tembellikten kurtulmaktır. Sağlık problemlerini azaltarak, koruyucu hekimlik bilgilerinden şifalı bitkilerden yararlanmak, sporu hayatın bir parçası haline getirmektir. Sorumluluklarının bilincinde, yaratana ve yarattıklarına karşı görevlerini yerine getirmek, sevgi ve saygı ortamında, mutlu bir yaşam sürmeye katkıda bulunacak, bir yetişkin eğitim seferberliği yapmaktır.
Bu eğitimden uzak olan insanlar, günümüzde olduğu gibi, hayatta hep tepetaklak gideceklerdir.
İşte mutlu insanlar ve mutlu nesiller için Güzel Hasletler Eğitim Derneği olarak, ilimizde Sizlerle birlikte, belli zamanlarda başlayıp, belli zamanlar da bitecek, ileriki yıllarda, ülkemize ve dünyamıza yayılacak bir eğitim seferberliği düzenlemeyi düşünüyoruz.
Kalkınmanın temeli eğitimdir, Ülkemizde ölgün eğitim, yetişkin eğitim, yaygın eğitim adı altında eğitimler verilmektedir. Ama bahsettiğimiz bu eğitim, hangi meslek sahibi olursa olsun, insanın kendini, kişilik sağlık ve başarı yönünden sürekli geliştirmesi gereken bir eğitimdir.
Bu eğitimi kimler verecek? Nasıl katkıda bulunacak ? Konuları neler olacaktır?
Kişilik Eğitiminde: Kendi dalında başarılar elde etmiş olan, din kültürü, ahlaki değerler psikoloji, sosyoloji, aile ve çocuk eğitim uzmanlarımızın katkıları ile inanç ve ahlaki değerleri yükseltmek aile eğitimi, çocuk eğitimi konularında olacaktır.
Sağlık Eğitiminde: Branşında uzman doktorlar, ve koruyucu hekimler, spor ve beslenme uzmanları, biyoloji ve kimya bilimcileri: Zararlı alışkanlıklardan korunma ve kurtulma, şifalı bitkilerden yararlanma, yaş gurubuna göre spor yapma, koruyucu hekimlik ve zararlı alışkanlıklar konularında, yardımcı olacaklardır.
Başarı eğitiminde: Bilim, siyaset basın ve iş adamlarımız, sendika, sivil toplum örgütlerimiz ve kendi çapında başarılı olan siz değerli kardeşlerimizin katkıları ile mesleğinin püf noktaları paylaşılır, mühendisler, sosyologlar çevre temizliği ve sağlığı konusunda bilinçlendirir. Aile ve toplumla iletişim değerleri güçlendirilir. Çalışmanın önemi, tembelliğin zararları bildirilir.
İlimizde deneme eğitim seferberliği ile kalkınmaya başlayacak daha sonra yine ilimiz ve Ülkemiz genelinde başarılarının zirvesini yaşayan özverili aydın, lider, kardeşlerimizin katkıları ile ülkemiz ve dünyamız aydınlanacaktır.
Ayrıca derneğimizin yapacağı bütün sosyal aktivitelerde eğitime katkıda bulunacak uzamanlarımız yardımcı olacak halkımıza ve dernek çalışmamıza katkıda bulunan uzmanın ismi ve özgeçmişi tanıtılacaktır. Eğitim sonunda bilgileri yayınlanan uzmanlarımıza teşekkür takdir belgeleri ve hediyeler verilecektir.
Eğitime katılarak başarılı olan katılımcılar, bilgi yarışmasına katılacak dalında başarılı olan bireyler ödüllendirilecek ve takdir belgesi verilecektir.
Daha önce böyle bir eğitim yapıldı mı?
2011 yılında ilk defa kurumlarımızla görüşerek başlattığımız, kişilik, sağlık, başarı konulu deneme eğitim seferberliği çalışmalarımıza yeterli tanıtım, katılım sağlayamadık.
Bu defa taktiğimizi değiştiriyoruz, eğitim seferberliği bilgilerini direk, Aydınlarımız, liderlerimiz, ve dalında uzman olan bütün meslek sahiplerinin bilgilerini tarafımıza Facebookta açtığımız hesaba dahil olmak için özgeçmişini gönderip guruba katılmak için onay alarak başlayacaklardır. Gönderilen bilgiyi en az üç uzmanın onayı ile gelen bilgi web sayfamızda yayınlanır.
E-Posta yolu ile Valiliğimize, oradan özel ve resmi Kurumlarımıza gönderilecektir. Onlarda bir alt birimlere, alt birimlerde çevresindekilere e- posta yolu ile göndereceklerdir. Ayrıca bu bilgiler web sitemizde ve yerel gazetelerde yayınlanacaktır. Ayrıca toplumda guruplar oluşmasını ve bu guruplarda bilgilerin paylaşılması konusunda halkımız bilgilendirilecektir.
Bu deneme Gülhaseğitim Seferberliği ilimizde Eylülde başlayacak ve haziranda yarışmalarla tamamlanacaktır.
DERNEĞİMİZİN MİSYONU: (www.gulhasegitim.com)
1-Kişilik değerlerinin içeriği:

Kişilikli insan: Kendine, Rabbine, eşi, çocukları, milleti ve bütün insanlara yararlı olan, sorumluluklarının bilincinde olan kişidir. Bu eğitimden amaç:
1- Allah inancı ve sevgisi, Vatan, insan, hayvan ve doğa sevgisi ve Yaratana, kendimize, eşimiz, çocuklarımız ve topluma karşı sorumluluklarımız vurgulanır. Aile ve toplumda sevgi saygının artması ve birbirinin haklarını gözeten sorumluluk sahibi aileler kurulmasına katkıda bulunacak örnek çözüm getirmektir.
2- İnanç ve Ahlaki değerlerimizin bir kat daha yükselmesi için örnek değerleri tanıtarak, örnek kişiliklerin artmasına katkıda bulunmaktır.
3- Aile ve Çocuk eğitimi konusunda ailelerin gelişmesi, sorunları çözüme ulaştırma ve şiddetten uzaklaşma ve çocuklara güzel örnek olma konularında katkıda bulunulur.
2-Sağlık değerlerinin içeriği:
Sağlıklı insan: Hasta olmadan sağlıklı yaşamak için, koruyucu hekimlik bilgilerini öğrenip uygulayarak, zararlı alışkanlıklardan uzak, şifalı bitkilerden yararlanan yaşına göre spor yapan kaliteli bir hayat yaşam süren insandır. Bu eğitimden amaç:
1-İskelet sistemimizin, kanın, rahat hareket etmesi için dolayısı ile güçlü başarılı bireyler olmak için, sporu hayatın bir parçası haline getirmektir. 2- Sağlıklı ve dengeli beslenme konusunda bilgilenmek, şifalı bitkileri tanımak ve faydalanmak, hangi hastalığa karşı, hangi gıda ve şifalı otları kullanmayı, hangi hastalıklara karşı, hangi koruyucu önlemi alacağımızı öğrenmektir. Sağlıklı beslenme, düzenli uyku ile ideal kiloda kalmak ve sağlıklı yaşamak, Ameliyat aşamasına gelmeden sağlıklı yaşam konusunda bilgilenmek ve kaliteli yaşamaktır.
3- İçki, sigara, kumar, uyuşturucu, fuhuş gibi aile ve toplumu bozan sefalete ve hastalıklara düşüren kötü alışkanlıklardan bireylerin korunması ve kurtulmasıdır.

3-Başarı değerlerinin içeriği
Her insanın kendi çapında, daha güzel, daha basit, daha mükemmel işler geliştirmesine, sorumluluklarını yerine getirmesine başarı diyoruz. Bu eğitimden amaç:
1- Zaman hayattır, zamanı iyi değerlendirme, düzenli uyku, zararlı alışkanlıklardan kurtulma ve başarı, azmi verilir.
2- Her meslek sahibi, mesleğinin püf noktalarını öğrenmeli, kendini geliştirmeli, edindiği önemli bilgileri gelecek nesillere taşıyabilmelidir.
3-Çevre temizliği, çevre korunması konusunda, çevremizle iyi iletişimler kurma konusunda, gereken bilgiye sahip olmalıdır.
4-Çalışma sevdirme tembellikten kurtarma çalışması yapılır, geçmişteki ve günümüzdeki başarılı çalışkan kişilerden örnekler verilir.

DERNEĞİMİZİN VİZYONU:
Çalışmalarımızı yürütmek için, Eğitim Binası ve Eğitim Kliniği yaptırmak, Burada ülkemize ve dünyaya yönelik Açık öğretim tekniklerini örnek alan çalışmalarımızla, eğitim seferberliği faaliyetleri yapmaktır. Projelerle, Telkinlerle sözlü, yazılı ve kısa metrajlı eğitici filmlerle insanların bilinçlenmesini sağlamak, eğitim seferberliği çalışmalarımızı hızla yaymaktır.
Bu eğitimden yararlanan kişilere yönelik yapılacak yıllık imtihanlar sonunda verilen eğitim karnesi kişilerin gülhaseğitim başarı seviyesini belirleyecektir. İnsanlar bu karneden her halükarda yararlanacaklardır. Bu karne, İş bulmada, evlilikte bireyin kişilik, sağlık, başarı ve sorumluluk düzeyini belirleyecektir.
Eğitim kliniğimizde İçki, Sigara, Kumar ve Uyuşturucuyu bırakmak isteyen, varsa psikolojik sorunlarından kurtulmak isteyen kişileri, eğiterek, alternatif tıptan yararlandırmak, tedavi etmektir.
Adres: Hüseyin Kahya Mah. Meyhoş Parkı Tiryaki cad. tiryaki ap.(Güler av bayi üstü) No:3 Tel:0539 609 1627
E-Posta gulhasegitim@hotmail.com raziyeunal@msn.com
Web Sitemiz: www.gulhasegitim.com

BAŞKANIN BİYOGRAFİSİ
*1955 yılı Ankara doğumlu ama Kırıkkale’de yetişti. İlk öğrenim, sosyal aktivitelerle dolu, Yeşil-ay, Kızılay ve sınıf başkanlığı, tiyatro ve folklor çalışmaları, ile birlikte, Rabbin verdiği Yeteneklerden dolayı, ismi Şair veya Ressam Raziye diye anılırdı. Bayramlarda kendi yazdığı şiirlerini okur, her çizdiği resim panoya asılırdı. Bu aktivitelerle 1967 yılında Kırıkkale Yuva ilkokulunu tamamladı.
Adaletli kişiliğinden dolayı babası, adını “sulh hakimi koymuş, “Sulh Hakimi” diye severdi. kuran okuma eğitimi ve 1970de katıldığı bir yıllık gezici dikiş nakış kursunu başarı ile tamamladı. 1974 te evlendi. Evli ve 5 çocuklu bir ev hanımı olarak hayatını sürdürürken, eğitim çalışmalarımı dışarıdan tamamladı. Ortaokulu Yıldırım beyazit, 29-02-1992 yılında 7 yıllık Mesleki eğitim merkezini dışardan bitirdi. Halk eğitimde öğretmenlik yapma görevi köylerde verildiğinden, çocukları için bu işten vazgeçti.
1986 yılında Yeşilay camiasının kurulmasında öncülük yaparak. Yönetimde görevler aldı.
*Sosyal hayatta 23 yıl Yeşil-aycı olarak çalıştı. Aylık Yeşil-ay dergilerini düzenli aksatmadan okur, bazen de tekrar ederdi. Bu arada 6 yıl Kadın ve aile dergisi, 2 yılda İslam dergisini, başarı yayınlarının kitaplarını, şifalı bitkiler kitabı, ayrıca Tıbbın Nebevi, tenbihül-gafilin, Bustanül-Arifin gibi güzel kitapları düzenli okudu. Zararlı alışkanlıkları her yönü ile tanırken öz kültürün önemini iyi kavrayarak, zararlı kültürün bir milletin geleceğini mahvedeceğini öğrenmiş oldu.
Her konu onun merakımı uyandırmıştır. Bu öğrendiklerini başkalarının da bilmesini istediği için, ilimizin yerel radyosu Anadolu Fm. de Yeşilay’dan esintiler isimli programı hazırlayıp, oğlu ve kızı ile birlikte sunum yaptı.
Çalışma hayatında ev hanımlığı her zaman davam ederken, yazı çalışmaları ve bayan terziliği zaman, zaman yer değiştirmiştir. Belediyenin açtığı dikiş atölyesinde, 3 yıl Yönetici ve Usta öğretici bayan terzisi olarak, bir yıl da açtığı Şahika ismini verdiği özel dikiş atölyesinde çalışırken aynı zamanda hanımların el emeklerini satarak onlara destek olmaya çalıştı.
2001 dan sonra yazmak, insanlığa çığır açacak iyi bir eser bırakma arzusu ağır bastı. 2002 yılında İnsanlığı Sigaradan Kurtarma ve Huzur Operasyonu isimli kitabı yayınlandı. Kendi adına Web site kurarak insanlara zararlı alışkanlıkları bırakma konusunda yardımcı oldu.
Sanayi ticaret il müdürlüğünün hazırladığı proje yarışmasına katıldıktan sonra yazdığı Güzel Hasletler, Eğitim Seferberliği projesini uygulamak için 07-02-2007 tarihinde Güzel Hasletler Eğitim Derneğini kurdu. Baskıya veremediği “Yeşilaycılar sevgide buluştular” isimli piyesi ve hikayeleri derneğin Web sitesinde yayınlanmaktadır. Yazdığı, “Örnek Mutlu Aile” “Al sende yak” “Candan geçtim, Yeterki Vatan Sağolsun.” isimli yazdığı 3 eğitim senaryosunu projelerinde kullanacaktır.

06-05-2008 tarihinde de evlatlarına www.gulhas.com isimli derneğin Web Sitesini kurdurdu. Bu güne kadar dernek çalışmaları ile birlikte başkanın çalışmaları da yayınlanmaktadır. Bu sitede: “Kişilik, Sağlık, Başarı ”konuları ile okuyucular bilinçlendirilerek, birlik beraberlik sevgi saygı değerleri yükseltilerek, madden ve manan kalkındırmak için çalışılmaktadır.
Sigara bırakma, sağlıklı beslenme ve kilo verme konularında araştırmalar yaparak. Bu konularda halkın faydalanacağı telkin ve formlar hazırlamıştır. Uygulama için yeterli duyuru yapılamamış, çalışmalar hedefine ulaşmamıştır.
Sevgili Peygamberimizin, “Beşikten mezakara kadar ilim öğrenin” deyişi, Aşık yunus emrenin Yaratılanı sev, yaratandan ötürü” “İlim, ilim bilmektir, ilim, kendin bilmektir, sen kendini bilmez isen, bu nice okumaktır.” Sözü, ilim öğrenme arzusu ve kalbindeki, hak ve insan sevgisine açılım yaptı. Mevlana Celaleddini Rumi, Mehmet Akif Ersoy gibi üstadların düşünceleri şiir ve yazı çalışmalarına yön verdiler.Yazı hayatına 9 yaşında şiir yazarak başladı. 27 yaşında İl gazetesi’inde başlayan şiir, makale çalışması gelişerek, hikaye, senaryo, proje çalışmaları, günümüze kadar devam etmektedir…
2011 İlimiz Kurumları ile “Kişilik, sağlık, Başarı dalında eğitim Seferberliği başlatarak, amaç toplumu madden ve manen kalkındırmaktı. 1. Eğitim seferberliği deneme çalışmalarında yeterince başarılı olamadı. 2015 Eylül ayında yeniden eğitim seferberliği başlatma çalışmaları içindedir. Bu defa daha etkin strateji izleyerek, Ülkemiz ve Dünyamıza yönelik Yetişkin Gülhaseğitim çalışması ilimizin aydınları ile gelişerek devam edecektir.
Raziye Ünal.

Kurban

Emri bil Maruf Nehyi anil Munker/Marufu Emir,Munkeri Yasaklamak
EVİN REİSİ KİM?/Müderriism Hoca