[b]Tevrat’ta Hz. Muhammed (s.a.v.) [/b]

#1 von mck nakil ( Gast ) , 11.03.2014 23:15

Tevrat’ta Hz. Muhammed (s.a.v.)

Kur’an, Yahudilerin kitapları olan Tevrat’ın kelimelerinin yerlerini ve anlamlarını değiştirmek suretiyle dinlerinde tahrifat yaptıklarını söylemektedir. Bu yüzden Peygamberimiz’le ilgili işaretler, Yahudiler tarafından başka anlamlara çekilmek ve değiştirilmek istenmiştir. Kelimelerin anlamını çarpıtarak var olan anlamı bozan ehl-i kitap, böylece Peygamberimiz’e işaret eden izahların anlaşılmasını zorlaştırmışlardır. Bu konuya işaret eden Kur’an ayetleri şöyledir: “Yahudilerin bir kısmı kelimeleri yerlerinden değiştirirler ve dillerini eğip ...

Eski Ahit, İşaya bölümü 42, âdeta Peygamber Efendimiz (s.a.v.)’ i anlatmakta.

Eski Ahit, İşaya bölümü 42, âdeta Peygamber Efendimiz (s.a.v.)’i anlatmakta ve onun geleceğinden haber vermektedir… İlk önce Eski Ahit’in bu bölümünü okuyalım ve daha sonra Tevrat’ta geçen bu ifadeleri tahlil edelim: “İşte kendisine destek olduğum, gönlümün kendisinden razı olduğu, seçtiğim kulum. Ruhumu (yani Cebrail’i) onun üzerine koydum. Milletler için adaleti meydana çıkaracaktır… Bağırıp çağırmayacak. Sokakta sesini yükseltmeyecek… Ezilmiş kamışı kırmayacak ... Devamını Oku »

Hz. Musa (a.s.)’ın haber verdiği peygamber kim?

Kitab-ı Mukaddes, Tesniye Bâb 18, Ayet 18:“Onlar için kardeşleri arasından, senin gibi bir peygamber çıkaracağım ve sözlerimi onun ağzına koyacağım.” Yeni ahit Resullerin İşleri, Bâb: 3, Ayet 22:“Gerçek, Musa demiştir: “Rab size kardeşleriniz arasından benim gibi bir peygamber çıkaracak, her ne söylerse onu dinleyeceksiniz. Ve bütün peygamberler, İsmail ve sıra ile gelenler, hep söylenen bu günleri ilan ettiler.” Şimdi Kitab-ı ...

“Rab, Sina’dan geldi ve onlara Sâir’den doğdu; Paran dağlarında parladı.”

Tesniye, Bâb 33, Ayet: 2:“Rab, Sina’dan geldi ve onlara Sâir’den doğdu; Paran dağlarında parladı ve mukaddeslerin on binleri içinden geldi. Onlar için sağında ateşli ferman vardı.” 1-)Tevratın bu ifadesinde: “Sina’dan gelme”: Hz. Musa’ya ve Sina Dağı’nda ilahî hükümlerin ona verilmesine, “Sâir’den doğma” ise: Hz. İsa’ya ve ona İncil’in verilmesine, “Paran dağlarında parlama” ise: Efendimiz’in Mekke’de çıkacağına işarettir. Zira Paran, Arapça ...

Hz. İsmail’in soyundan yaratılacak ulus

Tevrat yaradılış bölümü (Yaratılış 21, 12-21 arası):“Ancak Tanrı İbrahim’e: “Oğlunla cariyen için üzülme.” dedi. Sana ne derse onu yap. Çünkü senin soyun İshak’la sürecektir. Cariyenin oğlundan da bir ulus yaratacağım; çünkü o da senin soyun. İbrahim sabah erkenden kalktı; biraz yiyecek, bir tulumda su hazırlayıp Hacer’in omzuna attı, çocuğunu da verip onu gönderdi. Hacer Beer-Şeva Çölü’ne gitti, orada bir süre ... Devamını Oku »

“Siz insanlar için çıkartılmış en hayırlı ümmetsiniz.”

Eski Ahit, İşaya, Bâb 42: “Musa dedi: Rabb’im, ben Tevrat’ta öyle bir topluluk görüyorum ki, onlar insanlar için çıkarılmış en hayırlı bir ümmettir. İyiliği emreder, kötülükten sakındırırlar ve Allah’a iman ederler. Onları benim ümmetim kıl.” Allah şöyle dedi: “O Muhammed’in Ümmetidir.”… Muhammed ismi semavi kitaplarda: Müşeffeh, Münhamennâ ve Himyâtâ gibi Süryani isimler suretinde “Muhammed” manasındaki İbrani isimleriyle gelmiştir. Yoksa açık ... Devamını Oku »

Ahir zamanda hakka ibadet etmek üzere mübarek bir dağı seçen ümmet

Eski Ahit, Miha, Bâb 4, ayet 1-2-5: “Ahir zamanda bir ümmet-i merhume kaim olup orada hakka ibadet etmek üzere mübarek bir dağı seçerler. Ve her iklimden orada birçok halk orada toplanıp bir Rabb’e ibadet ederler, ona şirk koşmazlar.”… İşte Tevrat’ın şu cümlesi açık bir surette Dünya’nın en mübarek dağı olan Arafat Dağı’nı ve oraya her iklimden gelen hacıların tekbir ve ... Devamını Oku »

Putları kıracak ve getirdiği din ile kıyamete kadar ayakta kalacak zat kim?

Tevrat Hz. Danyal’ın kitabı Bâb 2: Bu bölümde Asur devletini yıkıp Babil şehrini merkez yapmış ve 43 yıl saltanat sürmüş bir hükümdar olan Buht-u Nasr’ın görmüş olduğu rüya ve onu izah eden Hz. Danyal anlatılır. Bu kıssanın özeti şöyledir: “Zalim Buht-u Nasr’ın hapishanesinde bulunan Hz. Danyal, hükümdar daha kendisine rüyasını anlatmadan önce, hükümdara rüyasında ne gördüğünü anlatır. Hükümdar şaşkınlık içinde ... Devamını Oku »

mck nakil

Kabir Hayati Üzerine
Reiki ve Bioenerji Arasındaki Fark