Silinmeyen Dostluk

#1 von Manam_1 , 22.08.2011 14:12

Birbirini candan seven iki arkadas birlikte yolculuga cikmis.Ormanlardan,vadilerden,nehirlerden gectikten sonra nihayet yollari bir cöle ugramis.Iki arkadasin cöldeki yolculuklari uzun süre devam ettiginden iclerinden birinin cani iyiyce sikilmis.Can sikintisini gidermek,biraz neselenmek icin arkadasinin ensesine kuvvetli bir tokat atmis.
Yorgunluk canina tak ettigi sirada bir de arkadasindan kuvvetli bir tokat yiyerek saskina dönen diger yolcu,kumlara ´´Bugün en iyi arkadasim bana tokat atti!´´yazmis ve dostuna ´´Bana neden tokat attin?´´demeden yoluna devam etmis.
Iki dostun bitmek tükenmek bilmeyen yolculugu cölde devam ederken arkadasindan tokat yiyen yolcu,aniden ince kumlardan olusan bir kum girdanina düsmüs.Iste tam bu sirada daha önce kendisine tokat atan arkadasi imdadina yetismis.Tam kumlara gömülmek üzereyken arkadasinin elinden tutmus ve onu kumlara gömülmekten kurtarmis.
Daha önce kendisine tokat atan dostunun kendisini kumlara gömülmekten kurtardigini gören yolcu bu sefer de cöldeki bir tasa bicagiyla,´´´Bugün beni en iyi arkadasim ölümden kurtardi!´´yazmis ve böyle bir arkadasi oldugu icin Allah´a sükretmis.
Diger yolcu ise arkadasinin bu defa kuma degil de bir tasa,´´Bugün beni en iyi arkadasim ölümden kurtardi!´´diye yazmasina hayret etmis ve ona,
-Sen daha önce tokat attigimda,´´Bugün en iyi arkadasm bana tokat atti!´´sözünü kumlara yazmistin.Seni bugün kumlara gömülmekten kurtarinca tasa,´´Bugün beni en iyi arkadasim ölümden kurtardi!´´diye yazdin.Bunun sebebini ögrenebilir miyim,demis.
Arkadasi tebessüm ederek,
-Sen bana daha önce tokat attigin zaman öfkelenmeden kumlara ´´Bugün en iyi arkadasim bana tokat atti!´´diye yazdim ki esen dostluk rüzgarlari bu sözümü silip götürsün.Beni kumlara gömülmekten kurtardugun zaman ´´Bugün beni en iyi arkadasim ölümden kurtardi!´´diye taslara yazdim ki hicbir rüzgarin dostlugumuzu silmeye gücü yetmesin.Dostlugumuz sonsuza dek sürsün,demis.

A.Basak Sezgin

Manam_1  
Manam_1

Bes Vakit Namazin Vakitleri
KIRMIZI LALE