[b]TARİKATİ ALİYE OLAN KADRİ VE ÜVEYSİ YOLUNUN BÜYÜKLERİ VE HALLERİ[/b]

#1 von Şuayıb Özdal(Hoca) ( Gast ) , 04.05.2014 11:00

TARİKATİ ALİYE OLAN KADRİ VE ÜVEYSİ YOLUNUN BÜYÜKLERİ VE HALLERİ

Bir. selmani Farisi verasetin ikinci halkası iki yüz elli veye üç yüz elli sene yaşadı Hz Osman döneminde vefat etti
İki. halife mensur. Hizmetcisine git Caferi sadığı getir öldürecegim dedi hizmetci gitti korumalarına Cafer gelince kafamdaki sarıgı çıkaririm şifremiz bu olsun parolayı alınca onu öldürün dedi ve Caferi getirdiler ama Caferi gören halife mennun hemen ayaga kalkıp kürsiden indi elini öptü önünde eğildi hürmet izzet ikram etti ve ya Cafer isteğin arzun varmı dedi oda bir daha beni Allah a ibadetden alı koyma dedi ve oradan halifedan izin de almadan çıkıp gitti halifeye sordular neden hani onu öldurecektik dediler halife eğer böyle yapmasaydım yanındaki ejderha beni yiyecekti dedi
Caferi sadıkta iki yol birleşti.Biri HZ Ebu Bekir Biri de HZ Ali .
Ebu Ali sinani bir gün ebul hasanil harkaniyi ziyarete gitti eve vardıdğında hasanil harkaninin hanımı kocası hakkında kötü şeyler söyledi Ali hanımın söylediğine inanmadı gidip gözümle göreyim dedi köyün dışına çoktı baktı ki hasanil harkani aslanın sırtına odun yüklemiş geliyor yanına vardı ve sordu ya hasan bu nedir dedi hasan ey Ali Allah bana evdeki köpeğe sabur ettiğim için bu aslanı benim emrime verdi dedi.
Bu hasanil harkaninin kabrinin üstüne elini kor Allah dan dilek dilerse Allah nun dileğini kabul eder denilmekte dir.
Sevgili kurban kardeşlerim açık zikir mübtediler gizli zikir müntehiler için daha tesirli dir.Bu düşünce kuran ı kerimi okurken aklıma geldi sizler başka düşüne bilirsiniz sevgili kardeşlerim tarikat yolu sohbet yolu dur biz kurbanlar halveti severiz ama halvette şöhret şöhrette şehvet (riya)vardır şehvette ise nar vardır canım kardeşlerim yolumuzu anlatmanız gerek bu bir ümmeti Muhammed sevdası dır taki tek bir tarikatsız kul kalmayıncaya kadar.
Sevgili kardeşlerim şeyh seni yani müridi bulmaz mürit şeyhini himmet ile bulur yani onu sevmesi ile sevgi elektronu o şeyhi bulmasına yardım eder.

Alaattini atar şahı Nakşi bendi Hz ile sohbet ederken buyurdu ki ya üstad ben seni çok seviyorum o zaman şahı Nakşi bend dediki ya aladdin bakalım senmi beni çok seviyon benmi seni çok seviyam dedi ve aladdinin kalbine öyle bir teveccüh etti ki aladdinin kalbinde zerre kadar sevgi kalmadı gördünmü evlat sevgi benden mi sendenmi imiş kaynağı nereden miş dedi.
İmamı rabbani efendimizle manen görüşür dü ve kadri sühreverdi kubreviye ceşdiye gibi tarikat yollarının bilgilerine sahip ve onlara zikir yaptırmaya sahip idi. Sevgili kardeşlerim bir şeyh fena fillah makamına gelmeden rabıtayı kendine yaptırmaz kendinden önceki şeyhine yaptırır çünkü şeytan mürüt suretine giremez ama şeyh suretine gire bilir .
Sevgili kardeşlerim önderlerinize dikkat edin eğer size yük oluyorsa ondan uzak olun çünkü önderler yük olan değil yük alan olması lazım çünkü iyi insan seninki senin benimki benim diyen değil seninki senin benimki de senin düşünce katagorisinde olan dır bunu açlık anlamında düşünme analiz ederek düşün.

NOT. Sevgili kardeşlerim yukarıdaki başlıktan buraya kadar olan kısmı Mekasidüt talibin .osmanlı yayınları kitabın 195 sayfasında yazılı bazı düşüncelerimide ben ekledim. Canım kardeşlerim sizler bu yoluın ilkleri olmaktan mutlu olun sevinin çünkü Halit bin velit ile abdurrahman bin af tartışırlar Halit abdurrahmana ilk Müslüman olmandan dolayı üzerimde baskı kurma dedi bu söze abdurrahman üzüldü efendimize gitti olayı anlattı efendimizde ey Halit ilk Müslüman olanlarla sonrakiler arasında çok fark var sizlerin en yüksek derecesinde olan lar ilk müslaüman olanların en düşük derecesinden daha düşük dür buyurdu.

06.02.2010 AZDA SİYASET OLSUN.

Azizler ben bir siyasetci değilim ama şu hükümetin açılım adı altında yapmaya çalıştığı şey geç kalınmış bir devlet olma özelliğini taşıyan bir ülke hareketi dir bu güne kadar yapılan yanlışları sanırım bu iktidar gördü bizi bize kırdırmaya çalışan siyonizim oyununu bozdu büyük İsrail pilanını bozan bir hareket diye gördüm.yoksa PKK denilen iki buçuk çapulcuya boyun egmeyecek kadar büyük bir millet idik istiklal savaşında ayrılmayan bu millet ne odluda şimdi bölünmenin eşiğine geldi bundan yıl 1975 yılında bizler okur ken sağ sol ve Kürtlerin kaçakcılığını konuşur duk ve ben o küçücük aklımla oradaki kaçakcılara üzülür onları devletin neden aç bıraktığını onlara neden ayrımcılık yapıldığını eğitimin neden anadoludaki gibi sıkı tutulmadığını orasını neden ağalara terk edildiğini bir türlü anlayamnazdım şimdi ergenekonu dinleyince türküye üzerindeki oyunları Allah a şükürkü başaramadan su yüzüne çıktığını gördük diyorum ki bu ülkemizde daha eyyubel ensarinin maneviyetı durur mevlananın hacı Bektaşilerin yunus Emrelerin duası nın Allah a ulaşması sonucu bizler ülkemizde yaşıyoruz .
Bu gün Avrupa demokrasi diye havarilik yapıyor ama bir tarafı sakat ve bozuk idolojiye sahip ler onlar dünyanın efendisi diğerleri köle onun için kızıl derilileri derilerini soydular onuniçin savaş sonrası esirlere cinsel test yaptılar onun için ırakta erkeklerin boynuna ip geçirip ….yaptılar kadınları çırıl çıplak soyup ecdadı firavun gibi bilmem ne yaptılar daha unutmadık fırınlarda pişen insan etini unutmadık mimari yapıya tahammül edemeyip köprü yıktıklarını unutmadık minarelerde yasaklananan ezanları gerçi türküyedede minaredeki ezandan rahatsız olan saysuzlarda vardı aynen isviçrede yasaklanan minare ler gibi hülasa Avrupa yalancı sömürücü bir kültüre sahip.
Dünyaya terörü avrupalılıar öğretti yıl iki bin on yine islama karşı teörü besleyen firavun Avrupa kendileri terör yetiştirip eline kuran verip dünyayı islam terörü diye aldatıyor halbuki gerçek.
müslüman bırak insan öldürmeyi hayvanları bile korumak için kuş evleri yaptı asrımızda tüm büyük gibi gözüken teröristleri katil Amerika yetiştirdi üsame bin ladin apa denilen bilmem neyin iti benim bild,iğim buna benzer daha çok bunların isimlerini anıp ta sayfamı kirletmeyim daha dün Bosna şimdi onu unutturmaya çalışıyorlar orada iki yüz binden fazla insan katlettiler bunlardan yetmiş binden fazlasının kellesini kestiler bunları unutmadık bize katil diyenler kendi soylarına bir dönsünlerde baksınlar.
Bu gün kapitalist Avrupa dünyaya matamatiksel düşünceyle bakıyorlar yani üç kürt beş türk iki alevi bilmem şukadar laz gibi o zaman insan diye bakmadıkları için ölülerede üç beş iki gibi bakıyor beşten iki çıktı üç kalır ondan bir çıktı şu kalır diye hesp la bakıyorlar işte bu zihniyet insan olamaz halbuki İslamiyet bir insan öldüren tüm insanlığı öldürmüş gibi dir düşüncesinden hareket eder .Sevgili gençler kültürler kolay oluşmaz mesela bir yabani buğdayı veya armudu bu seneyede lazım der onu eker seneye nasıl daha iyi verim verir diye onu denersin onu nasıl biçer nasıl savururuz önu deneye deneye öğrenirsin bu bin yilları alır böylece onu geleceğe nasıl devreder iyi yetiştiririz diye bakarsın işte kültürde böyle oluşur .
Ama matamatikle bakan Avrupa bunun maliyeti nasıl düşer daha ucuza nası mal ederiz diye düşündü ve öyle üretti .
Bizde bu binlerce yıllık elde ettiğimiz tecrubeyi bırakıp onlardan daha ucuza alma yoluna gittik bunun sonucunda o bin yıllık emek unutuldu avrupanın hastalıklı kültürünü aldık bizim neslimizde onlar gibi matamatiksel bakar oldu onun içindir ki anne baba lar yaşlı bize maliyeti fazla o bir ekmek fazla yiyor diye anun bir an önce ölmesini istiyor çünkü matamatikte iki ekmek bir ekmekten pahalıya mal olur da ondan İslamiyet ise Allah siz çalişin rızkınız bana dır der der bu düşünce olunca dünya güzelleşir sokaklarda kimsesizler kalmaz ülkemiz geri kalmaz.
Birde insanlığa miras para kaldı din iman ahlah edep miras kalmadı böylece hedef para olunca Avrupalılar bizi yönetir oldular bizde onlara hayran bir millet olu verdik
Halbuki o her şeye sahip Avrupa insanı bile kopyaladılar ama onda olan acıyı kopyalayamadılar merhameti kopyalayamadılar

(Eşşuara 8889 ) Yevme layenfeu malün vela benün illa men etallhü bi kalbin selim.
Manası.
O gün ki ne mal nede oğullar fayda vermez ancak Allah a isyan ve nifak hastalıklarından korunmuş sağlam temiz kalp getiren fayda görür kurtulur
Allah kullarından bazen ibadet sorumluluğunu kaldırır bu kullar şunlar bülüğ çağına gelmemiş sabi. Uyuyan insandan.dellenen insandan emri ilahiden muaf olacak

Şuayıb Özdal(Hoca)
zuletzt bearbeitet 04.05.2014 11:07 | Top

Devlet Yönetimi/Adalet/Meşveret
Şuayip (A.S)’in Duası.“Vema tevfigi illa billah.””Muaffakiyetim Allah dan dır.”