Devlet Yönetimi/Adalet/Meşveret

#1 von Kurban , 04.05.2014 11:41

DEVLET YÖNETİMİ

Sevgili kardeşlerim devletin bekası için şu dört sey olmalı yoksa devlet paidar olamaz .Bu gün günlerden Salı 01.03.2010.generallerin tutuklanmaları ile ilgili gündem var, bakın Allah ın işine bir zamanlar sincanda tank yürütenler ve bu düzen bin yıl surecek diyenler aradan on yıl geçmeden foyaları açığa çıktı ve cezalarını buldular. isterse ceza almasınla,r onlara mahkemeye gelmeleri bile büyük ceza dır. işte Allah ın adaleti böylece tecelli etmiş oldu. evet gelelim devlet yönetimine bir devlette olması gerekenler şunlar dır.
Bir, Adalet.
İki, Emanet.
Üç,Meşveret.
Döret, Maslahat.
Bunlar var olduğu sürece devlet baki olur bunlardan biri si yok olursa devlet çöker nedir bunlar.

ADALET

Yönetimde adalet olmalı bunu derken adaleti sade kendi vatandaşlarına değil tüm insanlığa olmalı .

EMANET
Devlete verilen emanetleri korumalı nedir bunlar dersen idaresi altındaki insanın Dini,canı,Malı,Namusu,Toprağı,Ormanı,Suyu,Havası.Tüm bunlar o devlete emanettir bunlara sahip çıkıp korumalı .

MEŞVERET
Devlet ne yapması gerektiğini kurumlarında tartışmalı tüm icratlarında bilim adamlarına danışıp onların direktifi doğrultusunda hareket etmeli.

MASLAHAT
Bu bilim adamlarının önerileri doğrultusunda hareket etmeli bu alınan kararlar o karar masalarında kalmamalı mecliste kalmamalı ana yasalarda yazılı olduğu gibi kalmamalı onu uygulamalı.
Tüm bu saydıklarımı uygulayan devletler devleşip yücelmişler bunları yapamayan devletler anarşi terör kavga sınıfcılık cılar cular bucular gibi sınıflara bölünür ve zayıflar böylece halk ile devlet çatışır bu çatışmada galip gelen fikir diğerini yok eder şunuda unutmadan söyleyim anarşi ile iktidara gelen iktidar önce kendi yandaşlarını yer bu böyle Lenin de böyle sıtalinde böyle hitlerde böyle hatta millete ramen devrimler gerçekleştiren hep millet ile devletin çetıştığı tek ülke olan türkiyede Atatürk devrimleri de böyle onun için kökü dev bir ağaç olan türküye yüz yıldır hep el açan bir ülke konumundan ileri geçemedi.
Devletimiz T.C. kanunlarını yerleştirmek için hep milletin üstünde bir güç olarak ayakta ama o devleti devlet yapan halkı hep çöküşte tüttüler hiçbir zaman devlet millet için vardır demediler hep milleti sömürü aleti yumuş uşağı gördüler.
Bu nedenle millet muhtac olunca devlette muhtac oldu olay böyle olunca devletin içinde bir çok sülükler peydah oldu bunlar yıllarca dedelerimizi şimdide bizleri emmeye devam ettiler ama gün döndü devran döndü gün Pazar tesi ay 03 yıl 2010 bu sülükler bu vampirler bir bir tutulup hak ettiği ceza verilmeye devam ediliyor. İlahi adalet yerini buluyor .
Bu kan emicilerden bazılarını sizlere olaylarla anlatayım bu gizli eller hükümeti zorla ele alıp mutlaka dövecek birini bulup bunu bahane ederek halkı sindirdiler ne mi sağcı solcu yobazlar ilericiler faşist kominist Süleymancı nurcu ermeni türk alevi Sünni pkk radikal islam teröristi şimdide laik anti laik cılar hatta bunun için devler elden gidiyor diye başta solcu sözüm ona aydınlar hatta üst düzey genaraller yürüyüş mitinkler yaptılar tüm bunlar o Atatürk cumhuriyetinin sözüm ona korkak bekcileri idi korkak dedim çünkü sağlam bir idarenin kendini korumasına gerek yok onu halk koruru sade korkak ve güvensiz idare korumaya ihtiyaç duyar.Bir milleti dövmek için önce kültürünü ve ahlakını yok eder sin onu kendine benzetirsin ondan sonra o milleti kendi idalin için kullanırsın buda aynen şöyle olur adamın biri bir eve musafir varır hoş beşten sonra yatmak için odasına çekilir tam uyuyacak bakar ki ev sahibinin hanımı yatağına gelir musafir hemen fırlar bağırır çağırır gitmesi için çaba gösterir bu gürültüye ev sahibi gelir nedir bu gürültü der musafir olanı anlatır hanımının yaptığının çok kötü olduğunu anlatır götürmesini söyler ama tüm bu anlatılanları tam bir pişkinlikle dinleyen ev sahibi ne var arkadaş senin yatağını ısıtması için ben gönderdim der. Sevgili doslar işte kültürü ahlakı ve dini elinden alınan bir devlet böyle perişan olarak kullanılır.
Bu devletin memuruna bakışı da değişik olur onu bir deyak uşağı gibi görür halbuki onun alın teri kurumadan maaşını vermesi gerekir terleyen insan kutsaldır alnı terleyen insanın içindeki kiri çıkar evine huzurla döner içindeki kin ve nefret çıkar teride kokmaz ama çalışmadan para kazanan moderin sayılan insanlar terlerse onun teri kokar çünkü onun emeği yok o yattığı yerde para kazanıyor ama malisef bu gün kıravatlı zübbeler o emeği ile parakazanıp terleyene bir dışkı gibi bakıyorlar istisnası olmakla beraber
Doslarım emeği olmadan akan ter kokar ne zamanki bu devlet (hükümet) milletin alın terine göz nuruna nur nazarı ile bakar sa o zaman bu millet kurtulur.Onun için efendiler efewndisi
Çalıştırdığınız işcinin alın teri kurumadan yevmiyesini verin .
Buyurur çünkü o bu tere emek karıştı emeğin terinin kokusu cennet kokusu olduğunu iyi bilir o terde miski Muhammedi vardır ama kıravatlı zübbenin terinde ise nefsi şireti vardır.
Doslar gelin her şeyi tartışmaktan korkmayalım tartışalım ama istisnaları var onları tartışmayalım ne mi onlar dinim,Allah ım, peygamberim vatanım bayrağım toprağım birde bunlara alın terimi ekleyim bunları tartışmam o benim özelim dir bunları tartışmaya açan devletler çökmüş ler dir.
Şu natuda ileteyim bu gün halkımızın büyük bir bölümü devleti ile barışık değil çünkü bizde önce devlet sonra millet kuruldu ama tersi olsa idi millet devlet barışık olur idi yani devletimiz milli değil bizdeki milliyetcilik kültürel milliyetcilik dir iş böyle olunca aynan yoğurdun mayası eski olunca ekşimesi veya cıvık olması gibi oluyor.

HADİSİ ŞERİF
Beş şeyi beş şeyde buldum Günahları terk etmeyi istedim namazda buldun
Kabrimi nasıl aydınlatırım dedim gece namazında buldum.
Sıratı nasıl geçerim dedim oruç tutmakta buldum.
Sual meleklerine nasıl cevap vere bilirin dedim kuran okumada buldum.
Kıyamette nerede gölgelenirim dedim onuda maliyani (boş şeyi )terk etmekte buldum.

NOTLAR
Allah kainatta her şeyi güzel yarattı ama biz onları bazen çirkin bazen güzel görürüz ama o olayda bazen güzel gördüğünde çirkinlik çirkin gördüğünde güzellik vardır mesela mikrop çirkin ama verem aşısı olunca güzel veya mikrop pis ama turşuda olunca meyvenin tatını değiştirip oksit maddeyi çoğaltıyor o kadar çoğaltıyor ki rengini değiştirmeden güzel yiyecek oluyor yani bazı olaylar vardır bizler neticesini bilmediğimiz için bize çirkin görünür konservede öyle bu misalleri çoğalta biliriz burada şunu anlıyoruz ki
Allah cc bir şeyde her şeyi her şeyde bir şeyi gizlemiş dir.Sonsuz kudret sahibi bütün bunları kendi takdir etmiş dir.
Şu iki göz cehennem ateşi görmez,Gece yarısı Allah için ağlayan gözler.

İnecek yeri olmayanın binecek yeri de olmaz.yani ineceği yer belli değilse (hedefi) Bineceği yerin önemi yok bunu biraz daha açayım bir otobüse binmiş ama gideceği yeri belli değil o zaman nereden binerse binsin önemi varmı avare avare dolaşır.
İnsandaki imanda böyle imanın amacı hedefi olmaz sa o iman bir hedef görünce çıkar ve dünyada kalır öyle ise imanın gayesi cennet ve cemalüllah olmalı ki onu gerçekleştirmek için çabalasın ve seni kötülüklerden korusun.
Doslar nimetin ardından külfet külfetin ardından nimeti bekle ona hazır ol hayırda şer şerde hayır gizli sözü bunu anlatır.

GEÇERSEN SEN AK İLE KARADAN SANA GÖRÜNÜR YARADAN.
Parası olan pazardan imanı olan mezardan korkmaz
Doslar dostuna dostun gözü ile bakınca seversin.

Kurban

zuletzt bearbeitet 29.05.2015 | Top

İtikaf/Nisa 53/ıbrahi(as) Ve Nemrut
[b]TARİKATİ ALİYE OLAN KADRİ VE ÜVEYSİ YOLUNUN BÜYÜKLERİ VE HALLERİ[/b]