Rafizilik ve Sünnilik

#1 von Hmck ( Gast ) , 29.05.2016 19:26

Rafizilik ve Sünnilik

Imam-i Rabbainiye göre:Clt 2/s.1017

Ehli sünnet,Hz Ali r-a sevgisinde ,rafizilerin ve haricilerin tuttugu ifratdan ve tefritten uzak olarak,orta hallidir.
Hak ise orta yolda dir.Bu konuda ifrat ve tefrit tehlikelidir. Bu mana da olarak imami Ahmed Hz Ali r.a dan Rasülüllahin söyle buyurdugunu anlatir.
-"Sen de Isa dan yana bir benzerlik vardir.
Yahudiler ona dusmanlik edip anasina bühtan ettiler.Nasar dahi onu sevip kendisinde olmayan bir menzile oturttular."
Yani Haz Isa ya Allahin ogludur,dediler.
Her iki müfrit dahi helak oldu.O kadar ki beni sevenler sevgileriyle,ben de olmayani bana nisbetle,beni sevmeyenlerde benim hakima tecavüz ve iftira ederek helak oldular.Bu cmlede Haricileri yahudilere,rafizileri de hiristiyanlara benzetti.
Hz Aliyi sevmeyi rafizilere tahsis etmek nekadar büyük cehalettir.Asil kötülenen rafizilik,Ashabin tümüne teberri ve iftira ve buhtanda bulunanlar.

Bu manada Imam-i Safii söyle der:
Al-i Muhammedi sevense rafizi,sahid olsun insü cin benim rafizi..

Gercek ehli beyt siiasi Ehli sünnet vel cemaatdir.Gercek ehli siia sahabenin arasinda gecenleri iyiye yorumlayarak hüsnü zan da bulunurlar.
Hülasa,ehli sünnet olmak demek,Ehli beyit ve sahabeyi sevmek ve aleyhlerin de konusmamakdir.
Rasülüllah a.s;Bir kimse onlari severse,beni sevdigi icin sever.Onlara buguz eden bana buguz ettigi icin buguz eder.Buyurdu.
Ehli sünnet vel cemaat da ehli beyit sevgisi olmadigi nasil iddia edilebilir!
Evladlarina en cok hasan ve huseyin adini ve fatima ve ali adini veren bir topluluk nasi ehli beyiti sevmez.
Birileri aramiza fitne sokmak icin ifrat ve tefrite bizi sokmak isterler.Ama biz bunlarin islam ümmeti icin de fitne cikarmaktan baska amaci olmadigini bliriz,bilmeliyiz.Ehli beyite karsi sevgi son nefes de imanla gitmemize sebep iken nasil olurda sucu bucu adiyla yapmacik lakaplar ile düsmanca tavirlar sergileriz!
Imami Rabbani der ki,bu fakiri pederi cokca ehli beyit sevgisine bizi ragbet ettirirdi.Yerinde olur ki bu hususa tam manasiyla riayet edile...
Ne varki ehli sünnet düsmanlari ve ümmet icinde fitne cikarmak isteyenler orta halli olmayi istemezler.Kendileri sevgi de asiriya giderken digerlerini de sevmemekle suclarlar.Haricileri sünniler ile bir tutanlar,bu ümmet de tefrika cikarmaktadirlar.
Gercek ehli sünnet olanlar haricileri katletmislerdir..Bunlarin ehli sünnetin basinda hz.Ali ve ehli beyit ve hasani Basri bulunmaktadir.
Muhabbetin olmasi icin diger 3 halifeyi sevmekten teberriyi sart kosmak büyük bir yanlisliktir.

Hak hz. Ali r.a tarafinda ve evladlari tarafindaydi,demek ehli sünnetin inancindandir.
Hariciler de
1.Ehli Beyit düsmanli
2.Âli Muhammede düsmanlik edilecek..
Rafiziler de ise,
1.Ashabi kiramdan teberii
2.Ashabin büyüklerine sü-i zan da bulunmak.
Sünniler de ise,
1.Ehli beyti sevmek
2.Ashabin hakkinda konusmamak.Hüsnü zan da bulunmak..
Ayet:-"Rabbimiz,bize hidayet eyledikten sonra,kalplerimizi kaydirma.Bize katindan rahmet hibe et.Zira sen hibesi en cok olansin..(3/8)
Rasülüllah s.a ,Ashabim anlatildigi zaman,kendinizi tutunuz,ileri geri konusmayiniz..buyurmustur.

Hmck

Imami Rabbani nin Nur Muahammede Yazdigi Mektup(534 C.2.S.1674)
Cenazeyi Defin Süreti/Kabir de Süal/Kabir de Telkin