Görünmeyen Güc

#1 von Manam_1 , 26.07.2011 03:57

Hala elektirigin,miknatisin,ruhun,elektronun mahiyeti bilinmiyor.Bunlar yaptigi islerle kendilerini belli ederler.
Gencecik delikanli vefat etmisti.Onu morgda gördüm,sonra gasil,kefenleme ve defin islerinde bulundum.
Ona baktim baktim düsündüm:Gözünde,kulaginda,elinde ve ayaginda hic degisiklik olmamisti.Fakat göremiyor,isitemiyor ve yürüyemiyordu.Her organi yerli yerinde fakat calismiyordu.
Ayrica bu genc,atlar,ziplardi.Gereginde sirtinda 50kilo da yük alip tasirdi.Simdi birakin yük tasimasini,kendisini tasimaya dört kisi gerek.
Ruh,görünmeyen bir güc.Insan kendi ruhunu göremiyor,onu eliyle tutamiyor.Bu görünmeyen ruh,problem cözüyor,renkleri ayiriyor,aletler,cihazlar yapiyor.
Görmedigine inanmayan insanlar,herseyden evvel kendi ruhlarinin varligina da inanmamali.
Psikoloji,ruhu degil,ruhun yaptigi isleri anlatiyor.Ruhun yaptigi isleri kabul edelim,ILIM olarak onu ele alalim fakat ruhun varligina inanmayalim ,bu nasil mantik?
Materyalizmle,spiritüalizmi de bu acidan ele almak lazim.Materyalizm,ruhu,maneviyatciligi inkar ederken,Allah´in sifatlarini da maddeye vermekten cekinmez.
Aslinda materyalizmle,spiritüalizm,ruhla ceset misali bir bütün olarak ele alinirsa problem cözülebilir.
Simdi sizlere,bu konuyla ilgili Mahmut Kirazli´nin yazdigi bir siiri takdim edecegim:

Deveyi Tasiyan Nerde?

Bir deve kervani yolda giderken,
Mola verilmisti,
Yolculuk bu ya:
Gidilir,durulur,
Konar,göcülür,
Zaten bu alemde her sey yolcu ya!..
HAKIKATTE,ZAMAN,MEKAN GECILIR...

Derken bir dinlenme sonunda yine,
Devam edilecek;kalkti kafile,
Fakat kervan basini bir telas aldi,
Zira hecinin biri yola kalkmadi...
Cöktügü yerde kimildamiyor,
Vursan tüyü kipirdamiyor...

Toplandi basina kervan erkani...
Üzerinde yükü bin kilo kadar,
Kendi agirligi bir o kadar,
Tüyleri simsicak ve yapi tamam,
Mutlak sükunet var ki anlatamam:
´´Sabit bir noktaya dikmis gözünü...´´´
Kervan basinin dinle sözünü:

´´Biraz evvel devem dipdiri idi,
Yükünü,kendi tasir,giderdi...
Ruhu mu,cani mi,nereye akti?
Cesedi,kalibi bombos birakti.
Kafam catlayacak,bu ani derde:
YÜKÜ VE DEVEYI TASIYAN NERDE?

iNSAN BU-Hekimoglu Ismail

Manam_1  
Manam_1

Ey Mutluluk Geldiysen Üc Kere Vur!
ISRARLI OLMAK

Anfragen und Anregungen bitte direkt an tiav@hotmail.de adressieren. Vielen Dank!
Xobor Einfach ein eigenes Xobor Forum erstellen
Datenschutz