TWITTLERIM

#1 von mck ( Gast ) , 25.06.2013 22:58

Bir nokta'dan diger noktaya bakarak adalet ve demokratiklesma oldumu derseniz?Evet,Ama Avrupa ayarina geldik mi?Hayir..

Hukuksal ve sosyal adaletin tam saglanmadigi ülkelerden biri olagelen bir Türkiye nin kisa zaman da bu acigi gidermek kolay degil.Gencler!..

Hukuksal ve siyasal demokratik bir sistem türkiye icin yakin gelecekte olabilecek seylerden oldugunu düsünüyorum.

Demokrat olmaktan cok uzak olmayan Akp ye biraz firsat vermek gerekiyor.Yeni nesil bunu iyi anlayacaktir.Avrupa türkiyeye sans vermeli..

Bu Gecenin feyzi üzerinize, rahmeti geçmişinize, bereketi evinize, nuru ve bereketi yuvamıza dolsun. Beraat Kandiliniz Mübarek Olsun.

size katilmamak mümkin degil,ancak iki zitlar birbirini tamamlarlar..Onlar ya Ben yahut da Sen sin.O oluncaya kadar

twit twit der durma,ay gunes,ve yildiz hepsi birer insandir sanki,yildizlasan ay ve gunes olan insandir,yeterki ne oldugunu unutmasin!

Türkiye de ama bunu yaparken yikip dökmeden yapmali,sorgulanmali,gencler de bunun icin yürüyüs yaptilar.Biraz anlayis...

Türkiye deaynen müslüman oldugu sorgulandigi gibi Halki'nin ve idarecilerininde demokrat oldugu sorgulanmali,buna katiliyorum ama

Türkiye cumhuriye ve demokrat yahut halki müslüman demekle ne cumhuriyetci ve ne de demkrat olabilir,aynen müslüman oldugu sorgulandigi gibi

Bizim avrupa iliskileri de buna benziyor,yani kendisi demkorasi yasamiyor,Türkiye de iktidar dekorat mi degil mi tartismasi,gel de
inan!

Eee bir Tevhid kaldi, Onu da bizim kadar cekmiyorsunuz..Neden bize alevi,dinsiz diyorsunuz?Hoca demis; Sen de haklisin...

fakiri gözetmiyoruz Hac ediyoruz.Geriye bi oruc kaldi,oda senin tuttugun bir ac kalmaktan baska ileriye gitmiyor.

Alevi dedesi demiski;Islamin sarti kacdir Hoca? Hoca, 5 dir.Dede;namaz kiliyorsunuz,yalan söylüyorsunuz,fakiri gözetmiyorsunuz..

Bilmiyorum,iktidar insanlarda sagduyu kabiliyetini kullanacak imkan verebilir,desem.Yanilmis olmam,ins..

Insanlari kafa yapisi saygin ve hosgörü ile olgunlasmis ise,cikarimlari da ona paralel olacak ve yaptim oldu,türünden projelerden uzakdurmak
Öffnen
mehmet oezdal ‏@Coengerli Geschützter Account 19 Jun
Bu Gezi parki yürüyüsünden iyi ve kötü,dogru ve yanlis cikarimlar yapabiliriz.Enkötüsü hafife almak ve kücümsemek olur.

Kendisini ve partisini Türkiye ile esit anlama gelecek söylemlerden kacinin..Bu zihniyet arizali zihniyettir.Karsisnda muhalefeti yoksaymak!

Cikislari yerinde ve zamanin da akl-i selimle yapmali.Asiri tepkiler geri tepen bir silah olabilir...Halkin sesi iyi dinlenmeli..

Iktidarin almasi gereken dersleri almasinda ve sagduyu ile davranmasin da Akp ve türkiye kazanacsaktir.

Türkiyelilere gecmis olsun,bu isyani ucuz atlattik,bir dahasina iyi hazirlanin,halkin nabzini iyi yoklamak,sabrini tasirmamak gerek!

@melisalphan size aynen katiliyorum,ama ne yapabilirdiyi biraz acsaniz,yararlanirdik,sevgi ve saygilar..

Gencligi kendi kötü emellerine kullanilabilir duruma nasil getirdik,nerede hata ettik diyebilmeli Iktidar!Bunun icin kafa yormiyan iktidar!

Genclik insanin yasadigi en canli ve heyecanli,bazen düsünmeden dogru ve yanlislarin yapildigi yillar,aman dikkat!.sonra ömürboyu pisman olm

@Rukiye_Remax sarhoslara yol ve yordam göstermek adina kanun koymaktan neden cekinsinler!Bu konuda tüm avrupa ülkelerin de kanunlar varken..

Türkiye'nin dostlarindan cok düsmani var.Kimisi aciktan kendisini belirtir.Fransa gibi..Ama Gizliden gizliye dost görünüp düsmanca davranan.

Yikmak kolay ama yapmak cok daha zor.Yapici yorumlar icin tskr.Gönüllerden gönüle twitt atalim,yikici olmasin.

@Rukiye_Remax seni de anlamiyorum,ickinin evinde icmesinde bizi rahatsiz eden sey ne?,O nu icenler düsünsün,dün basörtün de sarhosla mi ....

@Rukiye_Remax yahu neden asiriliklar bizi buluyor,anlamiyorum.Bir uctan digerine savrulup duruyoruz...

@Rukiye_Remax ,himm beni aglattin,aglayana dayanamam.Aglamadigim günüm olmaz.
aglamak anlamli benim icin,eger gözdamlasina anlam yükliyorsam

Güzel vatanimizin yigit insanlari dis mihrakli direnislere papuc cikarmaz,ama sinek mide bulandirir.Economiye zarar verebilirdiye asîl durus

Ortadog ve Ortasyanin insanlari bölgelerini idare edecek donanima sahiptir.Yeterki buna dair inanc sahibi olsunlar.Sömürücülere paydos...!

ltf.herkesi bir konu da duyarli davranmaya davet ediyorum.Siyasi cekismenize Din ve mezhep'i alet etmeyin.Alevi sünni tartismasi zamanidegil

Sayin Erdogan'in ustaligina inanmak istiyorum,asîl durusu ne kadar yerinde ise,asiri davranislara da tevessül etmez,biliyorum..

Akp ye oy verenler müslüman da,digerlerine oy veren müslüman degilmis gibi yaygara yapanlara dikkat!

Milletimin sagduyusu ve akl-i selimine guvenen iktidar,asiri tepkiler ve tedbirlere ihtiyac duymaz.Ustalik böyle zamanlarda gösterilmeli.

@Coengerli Amerika ve Rusya anlasti,bize ne düsdü?,alevi sünni kiskirtmaciligi zihinlerde kaldi,Bakanlar ve idarecileri dikkatli olun,ltf..

On sene önce yapilan yorumlar:Araplar ve Süriye isbirligi vardi,Nedeoldu da simdi müslümanlar birbrini yiyorlar!Anlamiyorum.

On sene sonra,Basbakan Amerikayla arasi acilmis,Rile isbirligi yapmis.Yorumlar Süriye ve Rusya paralelinde olurdu....

mck

Türkler Yahudilerle Sam dan mi gelmektedir?
Gercek Iman

Anfragen und Anregungen bitte direkt an tiav@hotmail.de adressieren. Vielen Dank!
Xobor Einfach ein eigenes Xobor Forum erstellen
Datenschutz